Tanıtım sayfası

 

TANITIM

Muğla Meslek Yüksekokulu iki yıllık eğitim sonrasında ön lisans diploması veren bir yükseköğretim kurumudur.

Muğla Meslek Yüksekokulu 1989-1990 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ait binada eğitim-öğretim hayatına başladığında Elektrik, Turizm ve Otelcilik olmak üzere iki programda öğrenci kabul etmekteydi. Muğla Meslek Yüksekokulu 1992 yılında Muğla Üniversitesi’ne bağlanmıştır.

Eğitim hayatına başladığı yıllarda iki programı olan  Muğla Meslek Yüksekokulu bugün 22 programda eğitim vermektedir. Toplam 4 yarıyıllık eğitim boyunca öğrenciler teorik ve uygulama bakımından donanımlı hale gelecek bir eğitim sürecinden geçirilmektedir. Akademik kadrosunda değerli bilim insanlarının yanı sıra, sektörün içinde yer alan, alanının uzmanı, seçkin uygulayıcılar yer almaktadır..

Yüksekokuldan mezun olan öğrencilerin ilgili sektörlerde çalışma yaşamına atılarak eğitimleri sırasında edindikleri deneyim ve bilgilerini hemen kullanmaları amaçlanmaktadır.

Muğla’nın  merkezinde eğitim veren yüksekokul 5200 öğrencisi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin en kalabalık yerleşkelerinden biri olup 2 yıllık eğitim programlarına ek olarak bünyesinde düzenlediği panel, konferans, seminer ve sempozyumlarla öğrencileri sektöre hazırlayıcı altyapı oluşturmak için çalışmaktadır.

Yüksekokuldan mezun olan öğrenciler istedikleri takdirde dikey geçiş sınavlarına girerek ilgili fakülte ve yüksekokulların açmış oldukları kontenjanlara başvurabilmektedir.

 

 

Bağlantılar
Web İçerik Yöneticileri
Web İçerik Sorumlusu:

Öğr. Gör. Tolga GÖKTÜRK

tolgagokturk@mu.edu.tr

Web Koordinatörü:

Dr. Öğr. Üyesi Güncel SARIMAN

guncelsariman@mu.edu.tr


 

Yukarı Çık